Nagroda SWSW „Gaudeamus’2017”

Nagroda SWSW „Gaudeamus’2017”

Miło nam poinformować, że nasze wydawnictwo już po raz drugi otrzymało główną Nagrodę w Konkursie „GAUDEAMUS – Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych” przyznawaną podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Tym razem kapituła doceniła książkę Aleksandra Jankowskiego „Malarstwo ścienne drewnianych świątyń Wielkopolski 1795-1939”. Z Krakowa przywieźliśmy też dwa wyróżnienia i aż trzy nominacje do nagrody.

21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie za nami! W tym roku jednak nasz występ na targach był wyjątkowo udany! Wydawnictwo Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy otrzymało aż trzy nominacje do Nagrody  „GAUDEAMUS – Nagroda SWSW – Kraków 2017”, za które jury przyznało nam dwa wyróżnienia i nagrodę główną!

Do konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych zgłoszono w tym roku 68 publikacji z 18 wydawnictw.

Byłem pod wrażeniem nadesłanych książek. Wybór był trudny, bo poziom był bardzo wysoki. W tym momencie – trudnym dla książki naukowej i akademickiej – nagle mamy boom jakościowy i bardzo wysoki poziom edytorski i z tego wszyscy bardzo się cieszymy” – mówił członek jury Piotr Dobrołęcki.

 

 

 

Nagrodę główną kapituła konkursu przyznała tytułowi : „Malarstwo ścienne drewnianych świątyń Wielkopolski 1795-1939” Aleksandra Jankowskiego.

 

Nominacje do nagrody otrzymaliśmy za książki:

„Malarstwo ścienne drewnianych świątyń Wielkopolski 1795-1939” Aleksandra Jankowskiego,
„Młoda mowa. Studia nad polszczyzną dzieci i młodzieży” Małgorzaty Święcickiej,
„Mechanika techniczna dla inżynierów” Józefa Kubika i Janusza Mielniczuka.

Wyróżnienia otrzymały:

„Młoda mowa. Studia nad polszczyzną dzieci i młodzieży” Małgorzaty Święcickiej,
„Mechanika techniczna dla inżynierów” Józefa Kubika i Janusza Mielniczuka.

Laureatom serdecznie gratulujemy!