Nominacja dla książki Tomasza Kawskiego

zydowskie_gminy_250Z przyjemnością informujemy, że wydana przez nasze wydawnictwo książka Tomasza Kawskiego pt. „Żydowskie gminy wyznaniowe w II Rzeczypospolitej. Studium historyczno-administracyjne” otrzymała nominację do Nagrody im. Pierwszego Rektora UŁ Prof. T. Kotarbińskiego!

Uniwersytet Łódzki przyznaje w tym roku po raz pierwszy Nagrodę im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Prof. Tadeusza Kotarbińskiego za najwybitniejsze dzieło z zakresu nauk humanistycznych. Na konkurs zgłoszono ponad 30 prac, spośród których Kapituła Konkursu na posiedzeniu w dniu 22 września 2015 r. nominowała do nagrody pięć. Wśród nich znalazła się książka Tomasza Kawskiego pt. „Żydowskie gminy wyznaniowe w II Rzeczypospolitej. Studium historyczno-administracyjne” wydana przez Wydawnictwo UKW w 2014 roku.

Na stronie Uniwersytetu Łódzkiego czytamy: Wszystkie nominowane prace przedstawiają ogromną wartość naukową, są dziełami wybitnymi i stanowią poważny wkład w rozwój nauk humanistycznych.

TUTAJ można kupić książkę

Nagrodę przyznaje Kapituła, w skład której wchodzą:
– Prof. dr hab. Włodzimierz Nykiel (Uniwersytet Łódzki) – Przewodniczący
– Prof. dr hab. Grzegorz Gazda (Uniwersytet Łódzki)
– Prof. dr hab. Ryszard Kleszcz (Uniwersytet Łódzki)
– Prof. dr hab. Anna Legeżyńska (Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu)
– Prof. dr hab. Anna Lewicka-Strzałecka (Polska Akademia Nauk)
– Prof. dr hab. Tadeusz Sławek (Uniwersytet Śląski w Katowicach)
– Ks. Prof. dr hab. Andrzej Szostek (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II)

Spośród nominowanych dzieł Kapituła wybierze jedną pracę, której autor zostanie uhonorowany nagrodą pieniężną. Wręczenie nagrody nastąpi podczas uroczystej gali w dniu 22 listopada 2015 r. w Filharmonii im. Artura Rubinsteina w Łodzi.