Polskie Forum Psychologiczne tom 22 numer 1

Bydgoszcz 2017
s. 184 , oprawa miękka

inne numery pisma>>

W najnowszym numerze Polskiego Forum Psychologicznego między innymi: Genetyka zachowania: co wnosi do wiedzy o człowieku?; Radzenie sobie ze stratą i sposób doświadczania śmierci rodzica przez osoby dorosłe pochodzące z rodzin alkoholowych i niealkoholowych  Wpływ rodziny na ukształtowanie strategii osiągania wyższego wykształcenia przez młodzież; Poprawa zdrowia psychicznego i umiejętności współpracy: propozycja programu szkoleniowego dla uczestników operacji pokojowych oraz Cechy osobowości uczniów szkół muzycznych a poziom otrzymywanego wsparcia społecznego (Anna Antonina Nogaj, Roman Ossowski); Doświadczenie muzyczne w regulacji nastroju…

Numer otwiera artykuł Włodzimierza Oniszczenko Genetyka zachowania: co wnosi do wiedzy o człowieku? Dalej przeczytać można między innymi publikacje: Radzenie sobie ze stratą i sposób doświadczania śmierci rodzica przez osoby dorosłe pochodzące z rodzin alkoholowych i niealkoholowych (autorzy Karolina Ludwikowska i Stanisław Steuden); Wpływ rodziny na ukształtowanie strategii osiągania wyższego wykształcenia przez młodzież (Mariya Alekseevna  Abramowa, Galina Savitovna Goncharova, Vsevolod Grigor’evich Kostyuk); Poprawa zdrowia psychicznego i umiejętności współpracy: propozycja programu szkoleniowego dla uczestników operacji pokojowych (Marzena Farnicka, Juan Carlos Fernández, Jesús Martín Ramírez), Cechy osobowości uczniów szkół muzycznych a poziom otrzymywanego wsparcia społecznego (Anna Antonina Nogaj, Roman Ossowski); Doświadczenie muzyczne w regulacji nastroju (Mariola Kokowska); Skala Spontaniczność-Reaktywność (S-RS): konstrukcja i właściwości psychometryczne (Błażej Smykowski, Paweł Kleka); Kwestionariusz Wirtualnej Integracji Społecznej (WIS) – konstrukcja i właściwości psychometryczne narzędzia mierzącego poczucie zintegrowania z innymi w przestrzeni Internetu (Agnieszka Klej, Paweł Jurek); Znaczenie wieku realnego i wieku subiektywnego w doświadczaniu siebie cielesnego przez osoby w okresie senioralnym (Beata Mirucka, Urszula Bielecka, Monika Kisielewska) oraz recenzję książki Rodzice dzieci z autyzmem i sprawozdanie z 37. Konferencji Towarzystwa Badań nad Stresem i Lękiem (STAR) w Zagrzebiu – Chorwacja, 6-8 lipca 2016 r.

Napisz pierwszą opinię o „Polskie Forum Psychologiczne tom 22 numer 1”