Educational and Social Context, tom 4,

ISBN 978-83-8018-240-0,
Bydgoszcz 2018,

inne numery Educational and Social Contexts

Oddajemy w ręce Czytelników czwarty tom z serii „Educational and Social Contexts”, dedykowany środowisku lokalnemu i jego związkom z globalnymi problemami. W tomie zamieszczono sześć tekstów autorstwa naukowców z różnych ośrodków akademickich (m.in. Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, czy Wyższej Szkoły Bankowej w Bydgoszczy). W swych tekstach autorzy eksplorowali problematykę skupioną wokół roli środowiska lokalnego i jego roli w rozwiązywaniu istotnych problemów globalnych (m.in. kwestie dotyczące inkluzji i postaw wobec osób z niepełnosprawnościami, problemy związane z resocjalizacją, z poszukiwaniem i dbałością o tożsamość społeczną czy związane z patriotyzmem). Jak wskazują autorzy zamieszczonych tekstów, nie sposób mówić o problemach szerokiego zasięgu bez odwołania do kontekstu lokalności.

Zawarte w niniejszym tomie teksty, mimo różnej problematyki, łączy troska o dobro społeczności lokalnej. Ich autorzy podjęli  wieloperspektywiczne spojrzenie na problematykę lokalności, jednocześnie uwypuklając ważkość działań podejmowanych w kontekście lokalnym dla działań o zasięgu globalnym.

Napisz pierwszą opinię o „Educational and Social Context, tom 4,
Local Environments and Global Problems”