Codzienne i niecodzienne zmagania zwykłych ludzi

Hanna Liberska, Alicja Malina,
Dorota Suwalska-Barancewicz
(red.)
Bydgoszcz 2019
ISBN 978-83-8018-291-2

do kupienia też w formie elektronicznej: E-BOOK ibuk.plSpis treści – plik PDF

Monografia zawiera teksty podejmujące zagadnienia odnoszące się do trzech obszarów aktywności, będących źródłem radości lub trudności, sukcesów i porażek w radzeniu sobie z nimi przez współczesnych dorosłych. Problemy, z którymi dorośli najczęściej borykają się, dotyczą własnej osoby i relacji z innymi, w tym z partnerem/małżonkiem i współpracownikami, kolegami, a także kwestii zdrowia somatycznego, wreszcie ze zmianami cywilizacyjnymi.

Książka poświęcona jest istotnym i interesującym, zarówno z poznawczego, jak i praktycznego punktu widzenia wyzwaniom człowieka, tak jak je obserwują i interpretują współczesne nauki społeczne i humanistyczne. Dotyczy najważniejszych obszarów codziennego funkcjonowania osób dorosłych, które mogą stanowić zarówno źródło ich problemów, jak i przyczynić się do sukcesów.

z recenzji Anny Paszkowskiej-Rogacz, profesor Uniwersytetu Łódzkiego