Kolęda Wesoła na chór mieszany i żeński

muzyka Grzegorz Rubin
słowa Sławomir Kaczmarek
Bydgoszcz 2019
ISBN 978-83-8018-287-5
s. 24, format A4

Kolęda wesoła to utwór skomponowany przez Grzegorza Rubina do słów Sławomira Kaczmarka. Kompozycja ma szczególne znaczenie dla Bydgoszczy, gdyż obaj twórcy od lat są związani z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego, jako zasłużeni profesorowie. Kolęda wesoła przeznaczona jest na różne składy wykonawcze: solo z fortepianem, chór żeński a cappella, chór żeński z fortepianem, chór mieszany a cappella oraz chór mieszany z fortepianem. Utwór prezentuje wiele walorów artystycznych, wykonawczych i dydaktycznych. Dzięki uniwersalnej obsadzie będzie się cieszyć powodzeniem wśród szerokiego grona odbiorców i wykonawców muzyki chóralnej, uzupełni też zasoby polskiej muzyki chóralnej.

Kolęda wesoła to utwór skomponowany przez Grzegorza Rubina do słów Sławomira Kaczmarka. Kompozycja ma szczególne znaczenie dla Bydgoszczy, gdyż obaj twórcy od lat są związani z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego, jako zasłużeni profesorowie. Kolęda wesoła przeznaczona jest na różne składy wykonawcze: solo z fortepianem, chór żeński a cappella, chór żeński z fortepianem, chór mieszany a cappella oraz chór mieszany z fortepianem. Utwór prezentuje wiele walorów artystycznych, wykonawczych i dydaktycznych. Dzięki uniwersalnej obsadzie będzie się cieszyć powodzeniem wśród szerokiego grona odbiorców i wykonawców muzyki chóralnej, uzupełni też zasoby polskiej muzyki chóralnej.

Od Redakcji