Nacjonalizm i tożsamość palestyńska między polityką, religią i kulturą popularną

Michał Moch
Bydgoszcz 2019
ISBN 978-83-8018-275-2

do kupienia też w formie elektronicznej: EBOOK  ibuk.pl  Spis treści – plik PDF

Książka budzi uznanie przede wszystkim z uwagi na udaną próbę analizy interdyscyplinarnej (co nie jest zadaniem łatwym), szeroką znajomość omawianej problematyki, umiejętność wyjaśniania przez autora złożonych zjawisk tożsamości powiązanych silnie z czynnikiem religijnym i politycznym, a także bardzo dobre przygotowanie metodologiczne i językowe autora, połączone z przeprowadzeniem przez niego badań terenowych w Izraelu i Autonomii Palestyńskiej. Ilustrowana jest mapami regionu i własnoręcznie zrobionymi zdjęciami.

z recenzji dra hab. Rafała Ożarowskiego, prof. WSAiB w Gdyni

dr hab. Michał Moch – arabista, profesor UKW w Zakładzie Języka i Kultury Arabskiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Nauk Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk; autor monografii: Naṣr Abū Zayd: A Critical Rereading of Islamic Thought (2017) oraz Swoi i obcy. Tożsamość Koptów i Maronitów w arabskich tekstach kulturowych (2013) oraz współautor edycji krytycznej tekstów Nasra Abu Zajda pt. Naṣr Abū Zayd: refleksja krytyczna nad myślą muzułmańską. Źródła (2017); miłośnik piłki nożnej, podróży, jazdy na rowerze i muzyki alternatywnej.