Studia z dziejów książki,
bibliotek i prasy
Przegląd badań za lata 2016–2018

Dariusz Spychała (red.)
Bernardeta Iwańska-Cieślik, Katarzyna Domańska (współpraca)
Bydgoszcz 2019
ISBN 978-83-8018-279-0

do kupienia też w formie elektronicznej: E-BOOK ibuk.pl Spis treści

Tematyka zawarta w artykułach jest bardzo różnorodna. Czytelnik znajdzie tu między innymi tekst opisujący rolę i znaczenie bibliotekarza w antycznych bibliotekach aleksandryjskich, artykuł o bibliotece pijarskiej szkoły wydziałowej w Łowiczu z 1817 roku, analizę problemów badawczych prasy pomorskiej w latach 1848-1920, publikacje bibliograficzne Wydawnictwa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego a nawet ocenę jakości stron internetowych na przykładzie wybranych serwisów motoryzacyjnych.