Szkoła – Zawód – Praca,

s. 346 , oprawa miękka

inne numery pisma TUTAJ

Spis treści

Kolejny numer półrocznika Szkoła ‒ Zawód ‒ Praca, w ramach którego publikujemy zarówno zagadnienia z zakresu pedagogiki pracy, jak i wielu innych dyscyplin naukowych, których problematyka mieści się w tym pojemnym tytule.

Oddajemy do rąk Czytelników kolejny numer czasopisma Szkoła – Zawód – Praca. Zgodnie z przyjętą strukturą, pierwszą część tworzą Artykuły i rozprawy. Zamieszczono w niej trzynaście tekstów o zróżnicowanej problematyce. Wszystkie mieszczą się w obszarze tematycznym objętym profilem czasopisma. Zostały one opracowane w głównej mierze na podstawie analizy literatury, dokumentów oświatowych oraz własnych przemyśleń autorów. Poruszone w nich zagadnienia powinny, zdaniem redakcji, zainteresować potencjalnych czytelników, nie tylko z naszego kraju, ale również z zagranicy. Wśród artykułów znajdują się też teksty przygotowane w języku angielskim. Podobnie jest w części drugiej czasopisma zatytułowanej Raporty z badań. Dominują w niej opracowania angielskojęzyczne. Wszystkie artykuły zawierają wyniki badań własnych poszczególnych autorów. W części dotyczącej Recenzji zamieszczono recenzję książki Urszuli Jeruszki pt. Zatrudnialność w perspektywie pedagogiki pracy. Całość prezentowanych w tym numerze materiałów zamyka tradycyjnie część zatytułowana Sprawozdania i informacje. Zamieszczono w niej sprawozdania z dwóch konferencji naukowych, które odbyły się w 2019 roku. Jest to sprawozdanie z X Ogólnopolskiego Zjazdu Pedagogicznego, który odbył się we wrześniu w Warszawie oraz I Ogólnopolskiej Konferencji Izby Coachingu, która odbyła się również we wrześniu w Bydgoszczy.

(od Redakcji)

Bądź pierwszym recenzentem “Szkoła – Zawód – Praca,