Konflikt rosyjsko-ukraiński o Krym (2014-2019). Wybrane aspekty z uwzględnieniem stanowiska Niemiec

Michał M. Kosman
Bydgoszcz 2020
ISBN 978-83-8018-321-6

do kupienia tylko w formie elektronicznej: E-BOOK ibuk.plSpis treści

Przedmiotem analizy M.M. Kosmana jest de facto rosyjska aneksja Krymu w marcu 2014 r. będąca odpowiedzią na prozachodni zwrot w polityce ukraińskiej po słynnych wydarzeniach na Majdanie w Kijowie na przełomie 2014/2015 i obaleniu prorosyjskiego prezydenta Wiktora Janukowycza. […] Otrzymaliśmy kolejną wartościową pracę Michała M. Kosmana, która znacząco wzbogaca dorobek polskiego niemcoznawstwa. Reprezentuje ona wysoki poziom merytoryczny i warsztatowy. Jego analiza jest pogłębiona i zarazem wszechstronna. […] Jestem przeświadczony, że recenzowana książka będzie dobrą lekturą dla studentów politologii, stosunków międzynarodowych, europeistyki czy ekonomii, spotka się też z uznaniem ekspertów i zainteresowanych czytelników. (z recenzji wydawniczej prof. zw. dr. hab. Bogdana Koszela)

z recenzji wydawniczej prof. zw. dr. hab. Bogdana Koszela

Michał M. Kosman, prof. Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, specjalizujący się w problematyce stosunków międzynarodowych. Zainteresowania badawcze w szczególności koncentruje na problematyce niemcoznawczej i integracji europejskie. Autor licznych artykułów i monografii z tego obszaru, min. zjednoczone Niemcy w procesie integracji europejskiej(1990-2002) oraz Polityka RFN wobec ZSRR/Rosji w latach 1989-2009.