Muzyka. Historia. Teoria. Edukacja

ISSN 2084-5081
Bydgoszcz 2020,

inne numery PISMA tutaj

Kolejny, dziesiąty już, numer pisma oferuje czytelnikom artykuły o bardzo różnorodnej tematyce. Różnorodność ta wynika ze specyfiki zainteresowań autorów – od tekstów opartych na analizie dzieła muzycznego,  poprzez artykuły dotyczące wątków religijnych i patriotycznych, aż po teksty o szeroko pojętej problematyce pedagogicznej. Po szczegóły odsyłamy do załączonego obok spisu treści.

Już dziewiąta z kolei edycja rocznika Muzyka. Teoria. Historia. Edukacja to pozycja obejmująca dziesięć artykułów oferujących czytelnikom różnorodną tematykę. Różnorodność ich treści wynika ze specyfiki zainteresowań autorów – od tekstów opartych na analizie dzieła muzycznego, poprzez artykuły dotyczące problematyki religijnej i patriotycznej, aż do tekstów o szeroko pojętej problematyce pedagogicznej. W numerze: Muzykowanie jako forma twórczej ekspresji dzieci i młodzieży (Beata Kamińska-Kłos); Dydaktyczno-wychowawcza rola pieśni religijnej w szkole podstawowej na przedmiocie muzyka i religia (katecheza) (Beata Kamińska-Kłos); Fortepianowa twórczość Stefana Kisielewskiego (Marlena Winnicka); „…i pogrążyć się w cichą otchłań zapomnienia…” Wiersze Przerwy-Tetmajera w pieśni artystycznej Karłowicza i Szymanowskiego.. (Kamil J. Węgorek); Mariusz Kończal, Muzyka pasyjna w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Katowicach (Mariusz Kończal).

Bądź pierwszym recenzentem “Muzyka. Historia. Teoria. Edukacja
nr 10/2020”