Współczesne matki a stereotyp

Paulina Michalska
Bydgoszcz 2020
ISBN 978-83-8018-338-4

do kupienia też w formie elektronicznej: E-BOOK ibuk.pl
Spis treści

Matka-Polka, zdaniem matek małych dzieci, to opiekuńcza, troskliwa, wytrwała, dbająca o porządek w domu, pracowita, zaradna, zorganizowana, „multifunkcjonalna” kobieta, która bardzo dba o swoje dzieci, spełnia się w roli matki i jest wierna swojemu mężowi. Przekonania na temat stereotypu Matki-Polki zestawione zostały z wartościowaniem przez uczestniczki badań dobra dziecka, dobra matki i równoczesnego dobra matki i dziecka w sytuacjach związanych z macierzyństwem.