Regulacyjna rola humoru w zespole wypalenia zawodowego nauczycieli

Agnieszka Kruczek
Bydgoszcz 2021
ISBN 978-83-8018-354-4
ISBN 978-83-8018-374-2 (e-book)

do kupienia też w formie elektronicznej: E-BOOK ibuk.pl Spis treści

Monografia będzie z powodzeniem służyć środowisku naukowemu, zainteresowanemu uwarunkowaniami, profilaktyką i redukowaniem przejawów wypalania się w pracy z uczniami. Może być cenną inspiracją dla magistrantów psychologii i pedagogiki badających szkołę zarówno jako środowisko pracy nauczycieli, jak i miejsce kierowania rozwojem uczniów. Praca ma także bezdyskusyjne walory praktyczne. Pokazuje bowiem, jak humor zapobiegać może wypalaniu się w pracy z uczniami.

Z recenzji dr hab. Grażyny Poraj, prof. UŁ

dr Agnieszka Kruczek – psycholog, psycholog transportu, pedagog o specjalności resocjalizacja, adiunkt w Katedrze Psychologii Klinicznej Wydziału Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, ukończyła psychodynamiczne studium socjoterapii i psychoterapii młodzieży (Krakowskie Centrum Psychodynamiczne), aktualnie uczestniczka studiów z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej (Szkoła Psychoterapii CRESCENTIA w Warszawie). Autorka i współautorka 23 artykułów naukowych w czasopismach recenzowanych w języku polskim i angielskim, 11 wystąpień podczas konferencji międzynarodowych oraz 16 wystąpień podczas konferencji w Polsce.