Wykorzystanie komputera w realizacji nagrań muzycznych

Adam Rosiński
notka biograficzna
ISBN 978-83-7096-933-2,
Bydgoszcz 2013,
s.221, oprawa miękka

Dzisiejszy producent muzyczny coraz częściej jest jednocześnie kompozytorem, aranżerem i realizatorem nagrań muzycznych, zatem jego wiedza powinna być znacznie szersza niż ramy klasycznego przygotowania muzycznego, wkraczając na grunt informatyki, techniki, produkcji nagraniowej, kompozycji czy aranżacji. Dzięki tej książce można właśnie poszerzyć swoją wiedzę z zakresu wykorzystania komputera w tworzeniu muzyki, uzupełnić swój warsztat i nauczyć się jak wykorzystać to wszystko w praktyce.

Ostatnie lata uwidaczniają proces wielkiej i wszechogarniającej ewolucji technologicznej zastosowań komputera i informatyki w wielu dziedzinach ludzkiego życia, co bezpośrednio wiąże się z nowymi problemami wywołanymi zastosowaniem komputera w muzyce i dziedzinach pokrewnych. Zjawiska te dotyczą także realizacji nagrań i technicznych aspektów wykorzystania komputera przez producenta muzycznego jako narzędzia głównego w nowoczesnej produkcji muzycznej.
Dzisiejszy producent muzyczny coraz częściej jest jednocześnie kompozytorem, aranżerem i realizatorem nagrań muzycznych, zatem jego wiedza jest szersza niż ramy klasycznego przygotowania muzycznego, wkraczając na grunt informatyki, techniki, produkcji nagraniowej, kompozycji czy aranżacji. Dogłębna znajomość wymienionych dziedzin jest dziś nieodzowna dla producenta muzycznego i realizatora nagrań. Dodatkowa wiedza z zakresu wykorzystania komputera w tworzeniu muzyki niewątpliwie wpływa na ich wszechstronność i wzbogaca warsztat pracy, co nie pozostaje bez wpływu na wysoką jakość rezultatów.

Rosiński Adam

Adam Rosiński – Pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, realizator dźwięku. Ukończył studia magisterskie w zakresie edukacji muzycznej na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Jest specjalistą w zakresie wykorzystania elektronicznych instrumentów muzycznych i instrumentów wirtualnych (VSTi) w kompozycji, aranżacji oraz szeroko pojmowanej produkcji muzycznej. Nazywany często twórcą kompletnym dzięki umiejętnościom pozwalającym na komponowanie, aranżowanie, nagrywanie i pełne wyprodukowanie utworów muzycznych w postaci płyt audio CD. Obecnie jest wykładowcą w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie prowadzi interdyscyplinarne zajęcia dotyczące sztuk muzycznych, plastycznych oraz inżynierii audiowizualnej. Związany z międzynarodowymi organizacjami zajmującymi się badaniami akustycznymi. Jest członkiem honorowym w Polskim Stowarzyszeniu Realizatorów Dźwięku, członkiem zwyczajnym Polskiego Towarzystwa Akustycznego oraz Audio Engineering Society (oddział w Polsce oraz Stanach Zjednoczonych). W działalności naukowo – badawczej skupia się przede wszystkim na akustyce, wykorzystaniu technologii cyfrowych w produkcji muzycznej i reżyserii dźwięku oraz zastosowaniu szeroko pojętych multimediów i wykorzystaniu ich przez nauczycieli muzyki. Jest autorem kilkunastu artykułów i publikacji naukowych o tej tematyce oraz monografii pt. Wykorzystanie komputera w realizacji nagrań muzycznych wydanej przez Wydawnictwo Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Napisz pierwszą opinię o „Wykorzystanie komputera w realizacji nagrań muzycznych”