Jolanta Jarczyńska (red.)
ISBN 978-83-8018-001-7,
Bydgoszcz 2014,

nakład wyczerpany

Wydanie publikacji współfinansowane ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, będących w dyspozycji Ministra Zdrowia

Książki nie ma w sprzedaży
Książka zawiera prezentację koncepcji teoretycznych, wyników badań empirycznych i przykłady „dobrych praktyk” dotyczących aktualnych, często nowych zaburzeń i zagrożeń prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży, takich jak agresja i przemoc elektroniczna, problemowe korzystanie z mediów: Internetu, a zwłaszcza sieci społecznościowych, telefonu komórkowego oraz hazard. Praca ma dostarczyć czytelnikom podstawowej wiedzy na temat wymienionych zagrożeń i zaburzeń rozwoju dzieci i młodzieży, przedstawić ich specyfikę, możliwe sposoby ich pomiaru, a także identyfikacji towarzyszących im czynników ryzyka oraz czynników chroniących. Jej celem jest również ukazanie sposobów niesienia pomocy w sytuacjach tego wymagających.

Napisz pierwszą opinię o „Uzależnienia behawioralne i zachowania problemowe młodzieży. Teoria. Diagnoza. Profilaktyka. Terapia”