Wielkie wyróżnienie

Wielkie wyróżnienie

zydowskie_gminy_250Z przyjemnością informujemy, że 22 listopada br. w Filharmonii Łódzkiej odbyło się uroczyste wręczenie nominacji do Nagrody im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Prof. Tadeusza Kotarbińskiego za najwybitniejsze dzieło z zakresu nauk humanistycznych. Jedną z pięciu nominacji odebrał dr Tomasz Kawski za książkę wydaną w naszym wydawnictwie „Żydowskie gminy wyznaniowe w II Rzeczypospolitej. Studium historyczno-administracyjne”!

Zdjęcia z gali w Filharmonii Łódzkiej: zdjęcie 1; zdjęcie 2; zdjęcie 3; relacja tutaj.

Nominacja jest zaszczytnym wyróżnieniem, bowiem w opinii członków Kapituły: Wszystkie nominowane prace przedstawiają ogromną wartość naukową, są dziełami wybitnymi i stanowią poważny wkład w rozwój nauk humanistycznych.

Nagrodę główną decyzją Kapituły otrzymał sam Jan Strelau za „Różnice indywidualne. Historia-Determinanty-Zastosowania”, książkę Wydawnictwa Naukowego Scholar.

***

Nagrodę im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Prof. Tadeusza Kotarbińskiego za najwybitniejsze dzieło z zakresu nauk humanistycznych Uniwersytet Łódzki przyznaje w tym roku po raz pierwszy. Na konkurs zgłoszono ponad 30 prac, spośród których Kapituła Konkursu na posiedzeniu w dniu 22 września 2015 r. nominowała do nagrody pięć. Wśród nich znalazła się właśnie książka Tomasza Kawskiego pt. „Żydowskie gminy wyznaniowe w II Rzeczypospolitej. Studium historyczno-administracyjne” wydana przez Wydawnictwo UKW w 2014 roku. Więcej na temat nagrody przeczytać można na stronie Uniwersytetu Łódzkiego.

 

TUTAJ można kupić książkę

Nagrodę przyznaje Kapituła, w skład której wchodzą:
– Prof. dr hab. Włodzimierz Nykiel (Uniwersytet Łódzki) – Przewodniczący
– Prof. dr hab. Grzegorz Gazda (Uniwersytet Łódzki)
– Prof. dr hab. Ryszard Kleszcz (Uniwersytet Łódzki)
– Prof. dr hab. Anna Legeżyńska (Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu)
– Prof. dr hab. Anna Lewicka-Strzałecka (Polska Akademia Nauk)
– Prof. dr hab. Tadeusz Sławek (Uniwersytet Śląski w Katowicach)
– Ks. Prof. dr hab. Andrzej Szostek (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II)